Што се случува со Барселона, нема пари за да му ја исполни најголема желба на Куман

Претседателот на Барселона, Хосеп Марија Бартомеу, по срамниот пораз од Баерн Минхен во ЛШ најави револуција, но оттогаш си замина единствено Иван Ракитиќ.

Од отпишаните, Луис Суарез е подготвен за „војна“ и не сака да си оди од Барселона, Артуро Видал се уште не го комплетирал трансферот во Интер, додека Самуел Умтити не го сака никој, а се чекаат понуди и за Тодибо и Семедо.

Денеска речиси сите европски медиуми објавија дека Барселона се договорила со Олимпик Лион за трансфер на Мемфис Депај, кој е најголема желба на новиот тренер Роналд Куман.

Ниту Лаутаро, ниту Вајналдум: Барса со големо засилување до крајот на неделава!

Но, претседателот на францускиот тим, Жан Мишел Ола, потврди дека приказната е поинаква, односно дека од Барселона му порачале дека сакаат да го купат Депај но немаат пари да испратат понуда.

Прочитајте и...  Металург ќе игра во ракометната Лига на Европа

– Бартомеу ме повика во неделата и ми потврди дека клубот сака да го ангажира Депај, но дека пандемијата на коронавирусот предизвикала голема криза и во овие моменти не се во можност да испратат било каква понуда – изјави Ола.

Медиумите денеска објавија дека трансферот треба да изнесува 25 милиони евра плус пет милиони евра во бонуси, но дури откако ќе ги заработи.

Токму таква информација објави и италијанскиот новинар Фабрицио Романо кој тврди дека Барселона прво треба да продаде фудбалери за да може да купува.

Најголемиот проблем за каталонскиот клуб во време на кризата се големите плати на фудбалерите, каталонците издвојуваат највеќе пари за плати на своите играчи во цела Европа.

Прочитајте и...  Далеку од „пријателска“: Невиден инцидент на кошаркарски меч во Украина! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Металург ќе игра во ракометната Лига на Европа

Слободен печат

Дортмунд ги одби милионите од Јунајтед за Санчо

Слободен печат

Алкантара позитивен на коронавирус

Слободен печат

Тони Надал: За Федерер секогаш имавме план, против Новак не знавме што да очекуваме

Слободен печат

Иако загуби од Ѓоковиќ, Имер го има поенот на турнирот (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар повторно не игра ЛШ, одложен натпреварот и против Пик Сегед

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

КФСМ има резервен план доколку се појават проблеми со коронавирусот во мак баскетот

Зоран Спасоски

Ролан Гарос: Ѓоковиќ експресно во второто коло

Слободен печат

ВАР технологија за натпреварот Македонија – Косово

Слободен печат

ФИБА Лигата на шампионите собори рекорд стар 25 години

Слободен печат

Нови проблеми за Барселона, фантастичниот тинејџер бара десет пати поголема плата

Слободен печат

Синот на Михаел Шумахер стигна и до Формула 1!

Слободен печат