ШТО СЕ СЛУЧУВА? Албанското и српското знаме заедно среде Белград (ФОТО)

И покрај вековните „жешки“ прашања меѓу Србија и Албанија, фотографија која со голема брзина се шири на социјалните мрежи пренесува сосема друга порака.

На неа се гледаат албанското и српското знаме, на две крпи за на плажа ставени на лежалки на базен во Белград. Фотографијата ја објави новинарот Идро Сефери, а беше пофалена и од Албанците и од Србите, пренесува Балканвеб.

Во многу од коментарите, граѓаните на двете држави велат дека ова е многу убава слика и дека двете држави повеќе ги дели политиката.

„Базен во Белград … жешко е за секого“, пишува новинарот.

Фејсбук
Прочитајте и...  Шахпаска од Велес: На 15 јули одиме напред по патот на напредокот

Прочитај повеќе

ГДУ: На 15 јули да испратиме порака во името на граѓанинот

МИА Агенција

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНE го осуди објавувањето на снимките, бара истрага од надлежните

МИА Агенција

Шахпаска: Негласањето носи ризик да изгубиме се што постигнаме заедно

МИА Агенција

Во Албанија расте бројот на новозаразени, оздравени и починати лица од новиот корнавирус

МИА Агенција

Мисајловски од Куманово: Обнова насекаде и за сите

МИА Агенција

Грчките весници со анализи во пресрет на изборите кај нас

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Стојаноска: Решение за Русино и безусловна забрана на увоз на опасен отпад

МИА Агенција

НСДП до граѓаните: Излезете на 15 јули и учествувајте во носењето на големата одлука да продолжиме напред

МИА Агенција

Лајачак: Дијалогот Белград-Приштина е вратен на вистинскиот пат

МИА Агенција

Заев во Конче: На 15 јули гласајте за повеќе пари за земјоделците, за поголема грижа за сите

МИА Агенција

Папата Франциск повреден од одлуката на Турција Аја Софија да стане џамија

МИА Агенција

Јанушев: Доаѓаат најдобрите четири години во историјата на државата

МИА Агенција