Што се наоѓа во Оксфорд вакцината која треба да нѐ заштити од коронавирусот?

Вчера на насловните страници од медиумите одекна веста дека научниците од Оксфорд во соработка со фармацевтската компанија АстраЗенека успешно ја спроведоа првата и втората фаза од клиничките тестирања (тестирања врз луѓе) на вакцината против коронавирус и дека таа предизвикува безбедна имунолоѓка реакција. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Но, експертите напоменаа дека оваа студија … Продолжи со читање Што се наоѓа во Оксфорд вакцината која треба да нѐ заштити од коронавирусот?