Што од спорт нудат телевизиите: Македонија во квалификациите за ЕП

Денеска во фокусот ќе бидат натпреварите од квалификациите за ЕП 2020 во кои Македонија на Националната Арена „Тодор Проески“ игра против Словенија.

Спортските канали кои емитираат на територијата на Македонија и денеска нудат богата програма за сите љубители на спортот, од тенис, фудбал, преку кошарка  и одбојка па се до ракомет.

Саатница:
6.30 – 14.15 ч. АТП Мастерс Шангај (Спорт клуб 1,2,5,6)
8 ч. Одбојка, Светски куп – мажи: Полска – Русија ( Спорт клуб 3)
9.15 ч. Рагби, Светско првенство: Шкотска  -Русија ( Спорт клуб ХД)
11 ч. Одбојка, Светски куп – мажи: САД – Иран ( Спорт клуб 3)
11.45 ч. Рагби, Светско првенство: Велс – Фиџи ( Спорт клуб ХД)
12 ч. НБА, предсезона: Хјустон – Торонто (Арена 2)
14 ч. Фудбал, пријателски натпревар: Бразил – Сенегал (Арена 3)
16 ч. Фудбал, квалификации: Казахстан – Кипар (Спорт клуб 2)
18 ч. Фудбал, квалификации: Белорусија – Естонија (Спорт клуб 3)
19 ч. Кошарка, Евролига: Црвена звезда – Фенербахче ( Спорт клуб 1)
19 ч. Кошарка, Евролига: ЦСКА –Баерн ( Спорт клуб 2)
19 ч. Ракомет, Лига на шампиони: Кристианштад –Кадетен ( Арена 1)
20.45 ч. Фудбал, квалификации: Македонија – Словенија (Спорт клуб 3)
20.45 ч. Фудбал, квалификации: Русија – Шкотска (Спорт клуб 4)
20.45 ч. Фудбал, квалификации: Словачка – Велс (Спорт клуб 5)
20.45 ч. Фудбал, квалификации: Австрија – Израел (Спорт клуб 6)
20.45 ч. Фудбал, квалификации: Холандија – С. Ирска (Спорт клуб ХД)
20.45 ч. Ракомет, Франција: ПСЖ – Шаамбери ( Арена 2)
21 ч. Кошарка, Евролига: Реал Мадрид – Макаби (Спорт клуб 2)

Прочитајте и...  Фоњини на чуден начин го опиша Ѓоковиќ: Го нарекуваме пластичниот човек

Прочитај повеќе

МЗТ Скопје го демолира бугарски Левски

Слободен печат

Моќен старт на сезоната во Бундеслигата, Баерн со осумка го почести Шалке (ВИДЕО)

Слободен печат

Леви уште еднаш покажа дека е мајстор за преговори, овој пат го надмудри Реал Мадрид

Слободен печат

Надал и Лајовиќ ги помешаа пешкирите : Се надевам дека си негативен

Слободен печат

Надал лесно го скрши отпорот на Лајовиќ за пласман во четвртфиналето

Слободен печат

Левандовски обвинет за затајување данок

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Револуционерна одлука на ФИФА, фудбалерите ќе може да ги менуваат репрезентациите

Слободен печат

Елмас во новата сезона со нов број, ја „лапна“ седумката на Каљехон

Слободен печат

Српската пресметка во Рим му припадна на Ѓоковиќ

Слободен печат

МВП наградата во НБА повторно во рацете на Адетокумпо

Слободен печат

Моментот кој навивачите на Ливерпул го чекаа цело лето (ВИДЕО)

Слободен печат

Барселона има димајант од половина милијарда евра, одигра два натпревари и ги полуде навивачите (ВИДЕО)

Слободен печат