Што направи човеку: Ѓоковиќ имаше „инцидент“ во Париз! (ВИДЕО)

Денеска во гимнастичарската сала пред тренингот Ѓоковиќ користеше медицинска топка која силно ја удираше на подот кој под притисок пукна. Во улога на форензичар, го означи „местото на злосторството“, по што испрати една хумористична порака:

– На денешното загревање пред тренингот прилично силно ја одбивав медицинската топка на подот. Како резултат на тоа, се скрши дрвениот под. Ролан Гарос, те молам опрости ми – напиша Ноле на својот „Твитер“.

Ѓоковиќ на шега додаде уште дека за секој случај го напуштил Париз на неколку дена се додека истрагата не заврши. Неговото учество на Ролан Гарос можеби се преиспитува.

Прочитајте и...  Германецот му верува на Михајловски: Дисингер верен на Вардар!

Да потсетиме, своето натпреварување во францускиот главен град ќе го има од второто коло во кое ќе ги одмери силите против 43. светски тенисер кој доаѓа од Унгарија, Хуберт Хуркач.

Прочитај повеќе

Германецот му верува на Михајловски: Дисингер верен на Вардар!

Слободен печат

Шеста рунда, нема заразени во Премиер лигата

Слободен печат

Адеми блеска во дресот на Динамо Загреб (ВИДЕО)

Слободен печат

Унгарски борач прележа коронавирус, па почина откако се врати на тренинг!

Слободен печат

Вернер се посрамоти пред „трансферот“ во Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Неопислива среќа, Ѓоковиќ: Мојот прв тениски рекет! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Санчо парично казнет поради шишање без маска (ФОТО)

Слободен печат

Баварски час по фудбал во Леверкузен! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мојсов останува во редовите на АЕК Ларнака

Слободен печат

На денешен ден: Кошаркарскиот „Моцарт“ ги постигна последните 30 поени!

Слободен печат

Каква радост, тренерот на Фрајбург почна да ги „тепа“ сите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барса со Луис Суарез против Мајорка и Трајковски!

Слободен печат