Што да прави судијата, во исто време се нокаутираа! (ВИДЕО)

Меч поради која португалската ММА организација „ECE“ уште повеќе е популарна…

А за тоа се заслужни се Едер Лопез и Диого Невеш во една неверојатна пресметка.

Сето тоа се одвиваше кон средината на првата рунда, двајцата борци беа офанзивни.

И двајцата тргнаа во напад, во ист момент се нокаутираа и завршија на подот.

Судијата во прв момент не знаеше како да реагира, но само после неколку секунди стана и замина во аголот, додека на Невеш му се укажуваше лекарска помош и за победник беше прогласен 21-годишниот борец, Лопез.

Прочитајте и...  Српски фудбалер и миленик на газдата на ПАОК уапсен во Белград, бил пијан и не го почитувал полицискиот час

Прочитај повеќе

Откриено зашто е уапсен Пријовиќ, не го прекршил полицискиот час

Слободен печат

Се обложуваат и кога ќе изгубат ме навредуваат бидејќи сум муслиманка

Слободен печат

Милионска донација и на Чави за борбата против коронавирусот

Слободен печат

Финалето на ЛШ во нов термин

Слободен печат

Нејмар е подобро решение од Лаутаро за Барселона

Слободен печат

Нов трет случај на коронавирус во Барселона

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сите „муштерии“ на Меси на една фотографија (ФОТО)

Слободен печат

Казни за ѕвездите на Баерн кои нема да возат Ауди

Слободен печат

Вимблдон дебело ќе го наплати откажувањето, бара повеќе од 100 милиони евра

Слободен печат

Српски фудбалер и миленик на газдата на ПАОК уапсен во Белград, бил пијан и не го почитувал полицискиот час

Слободен печат

На Шарапова и е досадно во изолација, го објави својот број од мобилниот и бара луѓе за допишување (ВИДЕО)

Слободен печат

Тенисерите поради коронавирусот останаа без пари, Британка бара работа како продавачка во маркет

Слободен печат