15.8 C
Скопје

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Викендите секогаш се резервирани за добар филм или серија. Но, потрагата по истите често знае да биде досаден и фрустрирачки процес.

Епа, овој викенд нека биде поинаку. Ви подготвивме листа на филмови и серии кои сигурно ќе ви го направат викендот повозбудлив.

Seaspiracy – Филм на „Netflix“

Како голем обожавател на океаните, еден режисер се стреми да ја документира штетата што луѓето ја прават на морските видови и открива алармантна глобална корупција. „Seaspiracy“ е документарен филм за различните човечки влијанија врз морскиот живот и се залага за ставање крај на несовесните морски мафии!

Жанр: документарен филм / IMDB оценка: 8.2 / Rotten tomatoes рејтинг: 75%

In Treatment – Серија на „HBO“

Психотерапевтот д-р Пол Вестон спроведува неделни сесии со своите пациенти во неговиот дом. Тој почнува да ги доведува во прашање сопствените способности и мотиви, па решава да побара помош од неговиот поранешен ментор и терапевт д-р Џина Тол, која не ја видел повеќе од десет години.

Жанр: драма / IMDB оценка: 8.2 / Rotten tomatoes рејтинг: 89%

Master of None – Серија на „Netflix“

Комичарот Азиз Ансари и писателот Алан Јанг се креатори на оваа оригинална комедија која е делумно заснована на реалните искуства на Ансари. Ансари ја игра улогата на Дев, актер кој се бори и се движи низ градската џунгла во њујорк кој се бори да сфати што навистина сака, и лично и професионално. Истражувајќи ги тековните аспекти од неговиот живот, да се биде млад и сингл во градот.

Жанр: комедија/драма / IMDB оценка: 8.3 / Rotten tomatoes рејтинг: 94%

Mulan – Филм на „HBO“

Една млада девојка од Кина се маскира како маж воин и кога царските војници пристигнуваат во нејзиното село таа решава да се приклучи на империјалната војска со цел да го спаси својот болен татко да не биде принуден да оди бидејќи нема машки наследник.

Жанр: авантура/акција / IMDB оценка: 5.7 / Rotten tomatoes рејтинг: 72%

Поврзани вести

ВИДЕО: Погледнете како се снимал култниот филм „Dirty Dancing“

Слободен Печат

Карли Клос: Го следев моето срце, се омажив за човекот што го сакам и покрај сите компликации

Слободен Печат

„Меган ќе остане дома“: Принцот Хари ќе присуствува сам на откривањето на статуата на неговата покојна мајка

Слободен Печат

Трикови кои може да ви помогнат да заспиете полесно

Слободен Печат

ФОТО+ВИДЕО | „Договор за Европско првенство“: Девојка сподели какви правила ѝ поставило нејзиното момче додека трае „фудбалското лудило“

Слободен Печат

ФОТО: Ненси и Роналд Реган – љубовна приказна која траела 52 години, си биле доволни сами на себе, а со децата имале чуден однос

Слободен Печат

Остави Коментар