Штипјанец заврши во станица откако да нападнал својата сопруга

Уапсен е штипјанец кој ноќва после полноќ во семејниот дом ја нападнал својата сопруга, информира МВР.

-На 14.07.2020 во 00.50 часот во СВР Штип, С.П. пријавил дека неговиот татко Г.П.(61) во семејниот дом физички ја нападнал неговата 52-годишна мајка- стои во билтенот на МВР.

Од страна на полициски службеници Г.П. бил лишен од слобода.

Се работи на расчистување на случајот, по што против Г.П. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Прочитај повеќе

Работник од Скопје се здобил со тешки телесни повреди

Слободен печат

Момче на возраст од околу 25 години пронајдено обесено на кејот на Вардар

Слободен печат

Измамена Скопјанка: Непознати лица и одземале 52.000 денари

Слободен печат

Mаж исчезнал во водите на Вардар додека извлекувал возило на ЕВН

Слободен печат

ТРАГЕДИЈА ВО СКОПЈЕ: Син го пронашол својот татко мртов во гаража

Слободен печат

Дебрани и жители од Пешкопеја физички се пресметувале во центарот на Дебар

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Камерите го фатиле како краде вреќи цемент од градската депонија во Дебар

Слободен печат

На Табановце приведен грчки државјанин поради фалсикифувана сообраќајна дозвола

Слободен печат

Двајца повредени во сообраќајка на магистралниот пат Велес – Штип

Слободен печат

Малолетник нападнат од две лица во Скопје

Слободен печат

Тројца скопјани под кривичен прогон, застрелале дива свиња во време на ловостој

Слободен печат

Србин заработи кривична, без ПЦР тест влегол во Македонија

Слободен печат