Штипјанец навредувал полицајци

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодвете поднесок. 

Триесет и петгодишниот Е.А од Штип синоќа во 20.40 часот е лишен од слобода поради навредување полициските службеници, кои вршеле негово приведување.

Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова во соопштението до медиумите наведува дека Е.А се однесувал агресивно и ги навредувал полициските службеници, кои требале да го приведат поради физички напад врз 41 – годишниот В.Е на улицата „Балканска” во Штип.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодвете поднесок.

Прочитајте и...  Притвор за лицето кое обљуби 14-годишно девојче во Гевгелија

Прочитај повеќе

Магацин и возило изгореа во пожар во охридско Велгошти

Слободен печат

Обвинение против две лица, вработени во Град Скопје, кои присвојувале пари од граѓаните кои плаќале данок и надоместоци

Слободен печат

Кривична за жител на Дебар кој обиде да силува сограѓанка

Слободен печат

Притвор за лицето кое обљуби 14-годишно девојче во Гевгелија

Слободен печат

Уапсен гевгеличанец за силување на малолетничка

Слободен печат

Бројот на жртви од трагедијата во Романовце се искачи на пет

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Триесетдневен притвор за полициски службеник кој земал мито

Слободен печат

Обвинение против лицето кое криеше марихуана во куќата на својот дедо

Слободен печат

Скопјанец осомничен за полов напад врз 12-годишно девојче

Слободен печат

ОЈО Скопје поднесе Обвинителен предлог против албански државјани за тешка кражба

Слободен печат

Од сообраќај исклучени пијан возач, двајца без дозвола и едно нерегистрирано возило

Слободен печат

Жител на Арачиново осомничен за неовластена продажба на марихуана

Слободен печат