ШПИОНСКА АФЕРА ЈА ТРЕСЕ СРБИЈА: Британски МИ6 го прислушкува телефонот на Вучиќ!

Агенти на британската служба МИ6, чија единица е стационирана во Црна Гора, го прислушуваат државниот врв на Србија, пренесува курир.рс.

На удар се претседателот Александар Вучиќ, неговиот секретар Никола Селаковиќ, министерот на полиција Небојша Стефановиќ, шефот на дипломатија Ивица Дачиќ, градоначалникот на Нови Сад, Милош Вучевиќ, но и сите српски политичари од Косово и Метохија.

Шпионите им ги пратат повиците, им ги читаат СМС, Воцап и Вајбер пораките и ги повлекуваат податоците од телефоните.

Опремата на шпионите чини околу 1,5 милиони евра и толку е современа што може да повлече податоци од телефон во дијаметар од 15 километри.

Прочитајте и...  СЗО: Пораст на бројот на заразени по олеснување на мерките, пандемијата не е завршена

Прочитај повеќе

Филипче: Околу 15 семејства вкупно носат околу 90 проценти од новозаразените (ВИДЕО)

Слободен печат

ВО ЖИВО: Филипче ќе информира за состојбата со коронавирусот во државава

Слободен печат

Дука: Битката со невидливиот непријател ја добивме, но не и војната

Слободен печат

Активисти за човекови поднесоа тужба против Трамп

Слободен печат

Штипските текстилни и кожарски фабрики ја почитуваат уредбата за забрана за работа

Слободен печат

Петровска: Ќе следуваат кривични за случајот во винаријата Чардак на „Боемска“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

МЗ: Во последните 24 часа регистрирани 180 нови случаи на ковид-19

Слободен печат

Големи гужви во Охрид и Дојран, Петровска најави ригорозно спроведување на мерките

Слободен печат

Двајца доктори сопружници од „Систина” позитивни на КОВИД-19

Слободен печат

ИРИ: Заев ужива поголема доверба кај граѓаните од Мицкоски

Слободен печат

Заев му одговори на Ахмети: Ако ДУИ има ваков услов, нема да биде дел од идната Влада

Слободен печат

СЗО: Пораст на бројот на заразени по олеснување на мерките, пандемијата не е завршена

Слободен печат