Шоу на Суарез, два гола на дебито за Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Фудбалерите на Атлетико Мадрид остварија убедлив триумф од 6:1 над Гранада во третото коло од Ла Лига.

Луис Суарез кој по шест години поминати во Барселона, пред два дена и официјално стана играч на Атлетико Мадрид, уште на првиот натревар за новиот клуб покажа дека каталонците направија кардинална грешка.

Во победата на неговиот нов тим од 6:1 над Гранада, Суарез одигра 20-тина минута и успеа да постигне два гола и да забележи една асистенција.


Домашните фудбалери постигнаа пет гола во второто полувреме откако во првиот дел имаа минимална предност.

Суарез влезе во игра во 70. минута, а само две минуити подоцна му асистираше на Љоренте за водство од 4:1, додека последните два гола беа негово дело, првиот во 85. минута, а вториот во судиското продолжение.

Прочитајте и...  Фиго: Европската премиер лига ќе го уништи фудбалот

Поврзани вести

ВИДЕО: „Рударите“ го шокираа Реал, Шахтјор славеше без девет првотимци!

Слободен печат

Трка со времето: Дали Роналдо ќе игра против Меси?

Слободен печат

Нови случаи на коронавирус во ракометниот клуб Пролет

Слободен печат

Обложувалниците го предвидуваат новиот шампион во Лига Европа!

Слободен печат

Порто оптимист дека може да ги освои бодовите во Скопје!

Слободен печат

Гатузо: Елмас и натаму позитивен на ковид-19!

Слободен печат

Остави Коментар