ШОКАНТНА ПОРАКА на познатиот рапер: Застрелајте ги белците (ВИДЕО)

Шведскиот рапер со нигериско потекло објавил на својот Инстаграм профил, отворен само за мала група на луѓе, дека сите белци треба да се убијат и дека црната раса ќе победи.

„Ако некој белец или белкиња пробуваат да зборат с*ање за вас, застрелајте ги“, советува популарниот рапер и јутјубер, чиј профил е ЈЦБУЗ.

Се збори за шведски рапер со нигериско потекло, чие целосно име е Џес Екен Нвеке Конабл, но на социјалните мрежи е познат како ЈЦБУЗ. Како што пишува Спутник интернашнл, тој по пат на затворени групи на социјалните мрежи заговара расизам и повикува на убивање на белци.

Неговиот Инстаграм профил Барасварт, кој е достапен само за црнци, има неколку стотини следбеници на кои раперот им праќа пораки како „Црна моќ во Шведска“, „Е**ш белци“, а исто така ги повикува црните браќа и сестра „да ја продолжат војната“.

Според него, црнците ќе станат број еден во многу работи, а бидејќи белците ги земале црнците како робови, сега црната раса требала истото да го прави, односно да ги зема како робови и да се однесува уште полошо.

Прочитајте и...  Русија го презема приматот на пазарот со обоени дијаманти

Тоа се само некои од пораките кои 22 годишниот рапер ги пренесува на своите 260.000 следбеници на социјалните мрежи.

Се наведува и дека тој емигрирал од Нигерија во 2008 година и дека сега има шведско државјанство, како и дека живее во градот Лунд.

Прочитај повеќе

Израел убиле Палестинец, по што следела одмазда од 20 ракети

Слободен печат

Стапува во сила забраната за увоз и извоз на отпад за согорување меѓу Северна македонија и Бугарија

Слободен печат

СЗС: Вучиќ повторно го потврди неуспехот на својата политика на Косово

Слободен печат

Што претставува „плус, плус“ планот на Ахтисари?

Слободен печат

Спасовски изрази сочувство до семејството на загинатите деца во Романовце

Слободен печат

Остави Коментар

три × три =

Прочитај повеќе

Асанж и претставници на американската Влада утре ќе се соочат во лондонскиот суд

Слободен печат

Официјално соопштение од Јамајка: Не е донесена одлука за признавање на Косово

Слободен печат

Силен земјотрес на границата меѓу Турција и Иран

Слободен печат

ИСТОРИСКИ ДЕН ЗА БИТКОИНОТ: Инвеститорите со нетрпение го чекаат мај

Слободен печат

Спасовски ќе ја предводи делегацијата на Самитот на ЕБОР за Западен Балкан во Лондон

Слободен печат

Вучиќ до Милановиќ: Да ја бакнам земјата пред вашите стапала? Не ми паѓа на памет

Слободен печат