ШОК И ЛЕЛЕЦИ ВО ЖИВО: Експлозијата ја турна новинарката на Би Би Си додека разговараше, соговорникот остана збунет (ВИДЕО)

Страотната експлозија што вчера однесе 135 животи во Бејрут ја остави светската јавност во шок.

На социјалните мрежи кружи видео снимка како експлозијата го прекина интервјуто на новинарката на Би Би Си Марјем Таоуми. Имено, таа разговарала со соговорник преку видео линк, а тогаш дошло до ударот кој ја турна камерата кај новинарката.

Во позадината на снимката може да се слушнат врисоци на женско лице бидејќи камерата продолжи да снима и после ударот.

Како што пренесуваат светските медиуми, ударот од експлозијата ја турна новинарката, но се наведува дека таа е добро и дека е на безбедно.

Прочитајте и...  Џафери – Гир: Потребен е широк партиски консензус за ЕУ прашањата

Според последните информации повеќе од 5.000 лица се повредени, но се стравува дека билансот би можел да биде значително поголем зошто спасувачките екипи се уште трагаат по лицата кои се водат како исчезнати.

Прочитај повеќе

Пановски: Податоците да не се кријат, има начини како да се намали смртноста од ковид-19

Зонско паркирање во Карпош нема и цела година по маалскиот референдум

Нов протест утре на ВМРО-ДПМНЕ против неправда, реваншизам и насилство

Слободен печат

Германски ковид- 19 екперти доаѓаат во Косово

Илинка Иљоска

Проект за европска железничка мрежа: Ќе се обнови „Транс-Јуроп Експрес“ со супербрзи и ноќни возови

Слободен печат

Бектеши: Четвртиот сет на економски мерки ќе бидат потаргетирани

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Прекината седницата за избор на заменици министри, се чека Извештај од ДИК

Слободен печат

На полноќ завршува јавниот повик за субвенции за инвертер клими, досега 4.060 пријави

Слободен печат

Обвинение против скопјанец кој пред малолетните деца ја тепал сопругата со боксови

Бараа едно, најдоа друго: Руски и американски научници открија супстанца што наместо за ковид-19, би била ефикасен лек за канцер

Слободен печат

Манчевски не е повеќе пратеник, си поднесе оставка

Слободен печат

Бектеши до Касами за двојазичноста: Гласавте за владината програма, а не сте ја прочитале