18 C
Скопје

Шкупи со рекордна победа во историјата на македонскиот футсал

Во рамките од нашето футсал првенство составот на Шкупи славеше со неверојатен резултат од 37:0 против Кратово.

На тој начин чаирчани ја забележаа највисоката победа во историјата на домашниот футсал.

Левески запиша најмногу голови на овој натпревар, вкупно 14, двојно помалку имаше Шабани.

Потоа Цека шестпати ја затресе противничката мрежа, Мемеди четири, Сотировски три, по еднаш Фазлиу и Димовски, а гостите запишаа еден автогол.

Со оваа победа Шкупи се враќа во трката за титулата, по 14 одиграни кола со 35 бодови се наоѓа на третото место, зад КМФ Проект Цико (38) и Футсал Клуб Арбен Бајрами (37).

Поврзани вести

Георгиевски: Одиме во Токио, живеам за олимписки медал!

Слободен печат

РФМ: Начевски за зборовите „ќе те колам“ доби дисциплинска санкција!

Слободен печат

Кубанецот Табоада е нов ракометар на Е. Пелистер

Слободен печат

Дали Тотенхем ќе ја прифати понудата од Манчестер јунајтед за Кејн?

Слободен печат

Легендата Стив Неш нема дилеми: Јокиќ е МВП оваа година!

Слободен печат

ВИДЕО: Падна рекорд стар 47 години, Вестбрук испиша историја во НБА лигата!

Слободен печат

Остави Коментар