Шкендија заборави да победува

Шампионот Шкендија не успеа да победи ниту во третото коло во новата сезона од Првата фудбалска лига, откако попладнево на домашен терен одигра нерешено  1:1 против екипата на Македонија ЃП. Едуардо Паду со голот во 38. минута ги донесе „лавовите“ во водство, но само три минути подоцна, Егзон Бејтулаи го израмни резултатот, кој на крајот се покажа и како конечен.

За разлика од Шкендија која не знае за победа, екипата на Ренова е најпријатно изненадување. Иако ја прекина серијата од две победи, Ренова на гостувањето кај Шкупи одигра 2:2 и за задржа лидерската позиција на табелата заедно со Академија Пандев.

Екипата на Струга Трим Лум со 2:1 го победи Силекс, додека  фаворитската улога ја оправда Академија Пандев на средбата со Борец победувајќи со 2:0

Прочитајте и...  Руски напаѓач три години во дресот на Шкупи (ФОТО)

Резултати 3. коло:
Академија Пандев – Борец 2:0
Шкендија – Македонија ЃП 1:1
Шкупи – Ренова 2:2
Струга – Силекс 2:1
Вардар – Работнички 2:0

Табела:
1. Академија Пандев 7
2. Ренова 7
3. Струга Трим Лум 6
4. Македонија ЃП 5
5. Шкупи 4
6. Вардар 4
7. Работнички 3
8. Силекс 3
9. Шкендија 1
10. Борец 1

Прочитај повеќе

Фулам е последниот учесник во Премиер лигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Феран Торес за 23 милиони евра во Манчестер сити

Слободен печат

Надал нема да ја брани титулата на „УС Опен“

Слободен печат

Руски напаѓач три години во дресот на Шкупи (ФОТО)

Слободен печат

Бразилецот Барбоса е нов играч на Македонија ЃП

Слободен печат

Дефинитивно откажан Мастерс турнирот во Мадрид!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

СЦ „Јане Сандански“ во изборот за најдобар ракометен храм во Европа!

Слободен печат

Доколку властите одобрат, навивачите од септември повторно на стадионите?

Слободен печат

И атрактивната Луси го чека Санчо на „Олд Трафорд“! (ФОТО)

Слободен печат

Најдобриот играч во Серија А доаѓа од Јуве, но не е Роналдо!

Слободен печат

Познати двете групи на традиционалниот струшки турнир

Слободен печат

Првата жена која ќе игра за машки фудбалски клуб

Слободен печат