Шишкарев се пошегува: Сакам да станам Македонец, но не ми даваат пасош – Слободен печат
РакометСпорт

Шишкарев се пошегува: Сакам да станам Македонец, но не ми даваат пасош

Луѓе ви честитам. Ова е голема победа за нас, за вас, за цела Македонија, вели Шишкарев.

Рускиот ракометар и член на РК Вардар, како и сите други ракометари беше во делирум при вечерашната прослава на плоштадот „Македонија“, па кога го доби микрофонот во раце одлучи малку да се пошегува.

Тој истакна дека сакал да стане Македонец, но не му давале пасош!

-Сакам да станам Македонец, ама не ми даваат уште пасош. Јас го барам една година, ама тие не сакаат да ми дадат. Луѓе ви честитам. Ова е голема победа за нас, за вас, за цела Македонија. Еден живот, една љубов, вели Шишкарев.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close