Шилегов: Стигнаа седум од 33 автобуси на ЈСП

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов на својот фејсбук профил соопшти дека денеска стигнале седум од 33-те автобуси за Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП) – Скопје.

– Стасани дома. Седум од 33…Скопје, една поинаква приказна, напиша Шилегов на Фејсбук.

Прочитајте и...  Екс директорка силувала и злоставувала ученици, училиштето и купило карта да избега од Австралија

Прочитај повеќе

Дендиас: Турција да го почитува меѓународното право

Слободен печат

Без заштитна маска „уловени“ 597 лица, заработија казни од МВР

Слободен печат

Хоти потпиша договор со Меѓународната финансиска корпорација за развој

Илинка Иљоска

Брзо возеле 130 лица, МВР казни вкупно 311 возачи

Слободен печат

МОН: Со законските измени се овозможува непречено одвивање на наставата и во вонредни околности

Слободен печат

Ќе се чисти малата депонија во ОХИС, големата ќе почека

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во Вила Водно одбележан Светскиот ден на борба против Алцхајмеровата болест

Слободен печат

Фигаro: Турција вешто се инфилтрираше во традиционалното американско-руско ривалство

Слободен печат

САД не заземаат позиции за споровите околу поморските граници на другите земји

Скопјани пијат квалитетна и безбедна вода

Слободен печат

Шведска нема да ги вакцинира децата против коронавирусот

Слободен печат

СДСМ: Просечната плата во јули е зголемена за 8,5 отсто, продолжува трендот на раст на платите

Слободен печат