24.8 C
Скопје

Шилегов се прости од Балашевиќ: А договаравме да ја отвориш Универзална

Денеска Балканот и светот изгубија неверојатен уметник, а бројните обожаватели на ликот и делото на Балашевиќ веќе се простуваат со него на социјалните мрежи. Еден од нив е и градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, кој на својот Фејсбук профил сподели емотивен статус.

– Денес губам дел од својата душа. Денес губам дел од себе. Нашата задња слика друже. На твоето последно доаѓање во Скопје. А договаравме да ја отвориш Универзална…, напиша Шилегов.

 

Posted by Петре Шилегов on Friday, February 19, 2021

Почина Ѓорѓе Балашевиќ

Поврзани вести

Мекафи се самоубил

Слободен печат

Логар: Европската иднина на Западен Балкан е меѓу приоритетите на словенечкото претседателство со ЕУ

Слободен печат

Со нож избодела сестрата близначка

Слободен печат

ВИДЕО | Торнадо ја опустоши Јужна Моравија: Автомобили паѓаа по куќи

Слободен печат

Спасовски домаќин на „Регионалниот патоказ за борба против корупција и нелегални финансии” во Охрид

Слободен печат

ВИДЕО | Безмалку 100 исчезнати во урнатата зграда на Флорида

Слободен печат

Остави Коментар