Шилегов посака добра ноќ: „Завист ваља и заслужити“ - Слободен печат

Шилегов посака добра ноќ: „Завист ваља и заслужити“

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов, на својот Фејсбук-профил им поскака добра ноќ на своите следачи со сиховите од песната „Ацо Брацо“ на српскиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ.

Шилегов во објавата посочи на неколку стихови од песната на Балашевиќ, но како омилен го издвои „завист ваља и заслужити“.

Прочитајте и...  Колариќ: Шилегов можеше да купи 5 нови машини за чистење на снег, наместо да и ги даде на „Аполоинженеринг“

Прочитај повеќе

Коби пред смртта објави фотографија со семејството, и покажа кој му беше најголема поддршка

Слободен печат

Трамп реагираше за смрта на Коби: Ова е ужасна вест

Слободен печат

Последната порака на Коби Брајант

Слободен печат

На лизгалиште во Битола, со маски

Слободен печат

Видео од местото на несреќата каде Коби Брајант го загуби животот

Слободен печат

Македонците ја добија првата подршка од албанска партија за загарантирани места во албанскиот парламент за малцинствата

Слободен печат

Остави Коментар

5 − 2 =

Прочитај повеќе

Рама отпатува за Берлин на средба со Меркел,во функција на донаторската конференција за Албанија

Слободен печат

ШОК ВО САД: Во хеликоптерска несреќа загина НБА ѕвездата Коби Брајант

Слободен печат

Лондон се подготвува в петок да одбележи напуштање на ЕУ

Директорот на СЗО на пат кон Кина поради ширењето на новиот коронавирус

Слободен печат

Откриени администраторот и телефонските броеви на членовите на „Јавна соба”

Слободен печат

НОВА НЕСРЕЌА ВО ИРАН-Се запали патнички авион веднаш по полетувањето

Слободен печат