Шилегов: Добро знаете кој „командува“ со навивачките групи

Секогаш кога ја имаме ВМРО-ДПМНЕ во опозиција имаме провокации на национална основа, констатира скопскиот градоначалник Петре Шилегов, коментирајќи го настанот од населбата Ѓорче Петров, каде во вербален судир влегоа припадници на навивачката група „Комити“ и свадбари од албанска етничка припадност. Денеска во Ѓорче ечеше „Мртов шиптар, добар шиптар“ (ВИДЕО) – … Продолжи со читање Шилегов: Добро знаете кој „командува“ со навивачките групи