Шевченко го освои првиот бод како тренер на Џенова

Мируваа мрежите на натпреварот помеѓу Удинезе и Џенова / фото: EPA-EFE/GABRIELE MENIS

Фудбалерите на Удинезе и на Џенова одиграа без голови во рамки на 14 коло од Серија А, а ова воедно е и првиот бод за новиот тренер Андриј Шевченко.

Украинецот на клупата на Џенова дебитираше минатиот викенд во поразот од 2:0 против Рома, а денеска на „Фриули“ во Удине дојде до првиот бод во Серија А.

Екипата на Џенова имаше поголем посед на топката, но домашниот тим имаше повеќе шутеви кон голот на противниикот. Но, на крајот мрежите мируваа сите 90 минути. Поранешниот капитен на македонската репрезентација, Горан Пандев ги одигра последните 17 минути.

Видео на денот