Шестмина повредени во сообраќајка кај Петровец

Четворица патници во автобус со број 52 на ЈСП, возачот на автобусот и возач на камион се повредени во сообраќајка која се случила вчера околу 12.20 часот во скопската приградска населба Дрма во правец кон населеното место Петровец. Според наодите на иследниците, камион „застава“ со струмички таблички удрил во двокатен автобус на ЈСП. Камионот го возел 27-годшниот А.Р. од Струмица, а автобусот 28-годишниот И.Ц..

Во незгодата биле повредени и патниците во автобусот Ф.Ц.(29), К.Т.(36) и П.А.(18) сите од Скопје кои со возило на Итна помош биле пренесени во градската општа болница „Свети Наум Охридски”.

Прочитајте и...  Тетовци се заканувале со нож и од такси возачи краделе пари

Прочитај повеќе

Тетовци се заканувале со нож и од такси возачи краделе пари

Слободен печат

Три лица „заработија“ кривични- со секири се заканувале на полицајци

Слободен печат

Казни за 15 лица кои за време на полициски час се шетале и возеле велосипеди

Слободен печат

Тројца повредени во сообраќајка во Сарај

Скопјанец на Фејсбук објавувал расистички материјал

Притвор за арамија од Гевгелија

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Приведени три лица кои не дозволувале полицајци да извршат контрола во угостителски објект

Слободен печат

Скопјанец пронајден мртов во стан на булеварот „Партизански одреди”, нема траги на насилство

Слободен печат

Полицаец испукал куршум при проверка на пиштол, во инцидентот нема повредени

Слободен печат

Малолетник со нож избоде 19-годишно момче

Слободен печат

Жител на Слатино крадел стуја, пуштил кабел и до куќата на брат му

Слободен печат

Три лица од возило застрелале куче скитник

Слободен печат