Шести триумф на Лејкерс, Леброн за историја (ВИДЕО)

ЛА Лејкерс влезе во победничка серија, против Чикаго ја оствари шестата победа по ред, додека Леброн Џејмс трет натпревар во низа забележува трипл-дабл.

Одличниот Џејмс имаше учинок од 30 поени, 10 скокови и 11 асистенции, додека забележителна партија остварија и Квин Кук со 17 поени и Кајл Кузна и Ентони Дејвис со по 15 поени. Во редовите на Чикаго, Зек Левин постигна 26 поени.

Највозбудливиот натпревар на НБА паркетите го одиграа Шарлот и Индијана, а победникот беше одлучен дури по продолжението. На крајот Шарлот славеше со 122:120, а прво име беше Девонте Греем со 35 постигнати поени.


Резултати:
Чикаго ЛА Лејкерс 112:118, Денвер – Мајами 109:89, Оклахома сити – Орландо 102:94, Атланта – Сан Антонио 108:100, Кливленд – Бостон 113:119,
Шарлот – Индијана 122:120.

Прочитајте и...  Кајакар преживеа водопад висок 40 метри! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

ЛШ: Баерн со една нога во четвртфиналето, „магија“ на Мертенс за историја! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат

Незадоволен од судиските одлуки: Сакаше да ги „прегази“ сите на теренот! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Манасков втор стрелец во убедливата победа на Веспрем

Слободен Печат

Кајакар преживеа водопад висок 40 метри! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Интервју со Јане Николоски: Уживав на „Олд Трафорд“, со Пандев како лидер можеме до „билет“ за ЕП!

Фидан Коминовски

Се сеќавате ли на „кражбата“ која целосно го промени италијанскиот фудбал? (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Матиќ ќе го напушти Манчестер јунајтед – ја продолжува кариерата во Серија А!? (ФОТО)

Слободен Печат

УЕФА ја следи ситуацијата со коронавирусот, ќе се одложи ли Европското првенство 2020!?

Слободен Печат

Барса со „генијална“ најава пред мечот со Наполи! (ФОТО)

Слободен Печат

1.000 дена до стартот на Мундијалот, Катар уште сега е подготвен

Слободен печат

Иако играше и за Наполи и Барселона: Марадона нема дилеми за кого ќе навива вечерва

Слободен печат

Надал: Не сакам Новак да освои повеќе грен слем титули од мене

Слободен печат