Шестгодишно дете почина од струен удар

Шестгодишно дете од село Крушопек починало од струен удар, информира полицијата.

Детето во текот на вчерашниот ден околу 14:30 минути било пренесено во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Како што информира Министерството за внатрешни работи, по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.

Прочитајте и...  Во пакет наменет за затвореник пронајдена дрога

Поврзани вести

Поранешниот градоначалник на Чашка обвинет за злоупотреба на службената положба

Слободен печат

ФОТО: Претреси во Сингелиќ, пронајдени се пиштоли и куршуми

Слободен печат

ФОТО: Пронајдено големо количество на дрога во Гевгелија, четири лица се приведени

Слободен печат

Уапсено лице што избегало од затворот во Прилеп

Слободен печат

Охриѓанец крадел накит и вредни работи од куќи во Охрид

Слободен печат

Сообраќајка на патот Тетово-Гостивар, две лица пренесени во болница

Слободен печат

Остави Коментар