Шест месеци затвор за таткото на Боки 13

Шест месеци казна затвор за Миле Јовановски, татко на Боки 13 пресуди денеска Основниот суд во Скопје.

Јовановски е казнет бидејќи на 7 јануари 2017 година го нападнал попот Виктор Стојчев. Осудениот денеска не беше во судница да ја слушне пресудата.

Според пресудата, Јовановски го нападнал Стојчев по расправија за паркинг место, по што му нанел повреди. Јовановски беше обвинет за кривичното дело тешка телесна повреда.

Прочитајте и...  Најголем дневен пораст на бројот на новозаразени во БиХ

Прочитај повеќе

НСДП до граѓаните: Излезете на 15 јули и учествувајте во носењето на големата одлука да продолжиме напред

МИА Агенција

Лајачак: Дијалогот Белград-Приштина е вратен на вистинскиот пат

МИА Агенција

Заев во Конче: На 15 јули гласајте за повеќе пари за земјоделците, за поголема грижа за сите

МИА Агенција

Папата Франциск повреден од одлуката на Турција Аја Софија да стане џамија

МИА Агенција

Јанушев: Доаѓаат најдобрите четири години во историјата на државата

МИА Агенција

Италијански инфектолог тврди дека епидемијата во Италија завршила

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ахмети: Првиот премиер Албанец во Македонија ќе се избере тука во Собранието

МИА Агенција

Воведени три нови типови инсулин кои не се од паралелен увоз

МИА Агенција

Ѓукановиќ: Односите со Белград не се добри

МИА Агенција

Николоска: На 15 јули ти одлучуваш, избери иднина

МИА Агенција

Во Индија рекорден пораст на новозаразени со коронавирусот

МИА Агенција

Отец Партениј хиротонисан за нов епископ на МПЦ-ОА

МИА Агенција