-6.1 C
Скопје

Шест лица исчезнаа откако се преврте чамец со мигранти на Дунав

Шест лица се водат за исчезнати, од кои четворица возрасни и две деца, откако утринава се превртел чамец полн со мигранти во Дунав, кај селото Куравуково, во Општина Оџаци.

Во чамецот имало од 10 до 15 мигранти, кои се обидувале да преминат од Србија во Хрватска.

Двете деца и четирите возрасни лица се водат за исчезнати, додека останатите мигранти успеале да допливаат до брегот.

Потрагата по исчезнатите е во тек, соопштија српските власти.

Прочитајте и...  Амбасадорот Талески ги предаде акредитивните писма на генералниот секретар на НАТО

Поврзани вести

Лавина во Русија: Властите стравуваат дека се затрупани 12 лица

Слободен печат

Почина хрватскиот амбасадор во Франција

Слободен печат

„Децата останаа сираци, без мајка, баба и дедо“: Погребани жртвите и убиецот од трагичниот настан во селото Расно

Слободен печат

Истражување: Јужноафриканската варијанта на коронавирус полесно се пренесува

Слободен печат

Портпаролот на Џонсон: Навални веднаш да биде ослободен

Слободен печат

Царовска: Нудиме реформа која се фокусира на знаењата на децата, интеграцијата не значи намалување на часовите

Слободен печат

Остави Коментар