Шестгодишно момче ја спасило својата сестра од бесно куче и се здобило со сериозни повреди: Ти си новиот херој на „Одмазниците“! (ФОТО)

Шестгодишниот Бриџер Вокер од Вајоминг го ризикувал својот живот за да ја спаси помалата сестра од бесно куче. Кога кучето ја нападнало неговата сестра, малото момче храбро влетало во ситуацијата, а кучето го гризнало по лицете и главата. И покрај повредите, тој успеал да ја фати својата сестра за рака и побегне на сигурно со неа.

Приказната на друштвените мрежи ја споделила неговата тетка Ники Вокер и открила дека момчето добило дури 90 конци.

View this post on Instagram

My nephew is a hero who saved his little sister from an attacking dog. He, himself, took on the attack so that the dog wouldn’t get his sister. He later said, “If someone was going to die, I thought it should be me.” He got home from the hospital last night. I know it’s a long shot, but I’m reaching out to the Avengers and other heroes so that they can learn about this latest addition to their ranks. Please, check your DM’s for my sweet nephew’s story. @tomholland2013 @chrishemsworth @robertdowneyjr @markruffalo @prattprattpratt @twhiddleston @chadwickboseman @vindiesel @chrisevans @vancityreynolds @thehughjackman Edit: I never expected my sweet nephew’s story to reach so many. Please, follow my other post (I only have two so far 😅) for the latest info regarding my sweet nephew and his family.

A post shared by Nikki Walker (@nicolenoelwalker) on

„Мојот внук е јунак кој ја спаси својата сестра од куче. Тој се здобил со повредите за кучето да не може да ја повреди неговата сестра“, опишала таа.

Бриџер бил однесен во болница веднаш потоа, а неговата храброст ја препознале и неколку славни имиња. Акерката Ен Хетавеј се огласила на Инстаграм.

„Не сум Одмазник, но знам да препознаам херој кога ќе го видам. Можам да се надевам дека сум барем половина храбра како и ти Бриџер. Ти посакувам лесно заздравување“, напишала таа и го означила актерот Марк Рафало па го запрашала дали бара сојузник (актерот кој го игра Хулк во Одмазници филмовите).

Актерот се уште не се огласил јавно, но семејството на момчето вели дека помеѓу останатите на момчето му се јавиле Том Холанд, Хју Џекмен, Захари Леви, браќата Русо и Роби Амел.

Прочитајте и...  9 соби, 16 бањи и шипки за стриптиз! Погледнете ја новата палата на Меган и Хари вредна 14,6 милиони долари (ФОТО)

Прочитај повеќе

9 соби, 16 бањи и шипки за стриптиз! Погледнете ја новата палата на Меган и Хари вредна 14,6 милиони долари (ФОТО)

Слободен печат

Дознал дека сопругата го изневерува со помош на Гугл мапс

Слободен печат

Дејвид Бекам со децата на одмор во Грција, Викторија не е со нив

Слободен печат

7 најдобри астро комбинации за брак: Дали сте меѓу нив?

Слободен печат

Шерон Стоун: Ја измамив смртта трипати! Како ќе умрам следниот пат?

Слободен печат

Шон Конери е избран за најдобриот Џејмс Бонд во историјата (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ФАСТ-тест – за брзо препознавање на мозочен удар

Слободен печат

Хороскоп за 13 август: Животот е убав за оние што знаат да го живеат

Слободен печат

За шест години проживеа како за шест животи: Неверојатниот подем и пад на Жан Мишел Баскија (ФОТО/ВИДЕО)

В.Т.

Што се случува тука? Српската пејачка Милица Павловиќ го прослави роденденот, гушкајќи и бакнувајќи го Аца Лукас! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Научниците објаснија зошто мораме да носиме маски и направија нивно рангирање од најлоши до најдобри (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Повеќе не живеат во Лос Анџелес – Меган и Хари повторно се преселија во нова вила до уште попознати соседи

Слободен печат