Шерон Стоун: Сите уште сакаат да ги гледаат моите гради, иако имам 62 години

Иако неодамна ја „раситни“ седмата декада од својот живот, многумина оваа холивудска актерка уште ја доживуваат како секс симбол. Што мисли за тоа, Шерон прeнесува People.

„Луѓето сѐ уште сакаат да ги гледат моите гради. Па јас имам 62 години! Пораснете!“, изјави ѕвездата од филмот „Basic Inastict” кој излезе во 1992 година и сцената со легендарниот бел фустан под кој не носи ништо. За таа сцена се зборува и ден денес.

imdb.com

А потоа Шерон Стоун се прашува зошто луѓето после толку години од премиерата на филмот уште зборуваат, зошто уште им е толку привлечна на мажите.

„Кога го снимав филмот „Basic Instinct”, ја истражував мојата темна страна и запознавав нови пријатели. Успеав да се доведам себе до тоа да не се плашам и да не се срамам од самата себе и мислам дека тоа е она што луѓето го коментираат како секси кај мене“, вели Шерон.

Прочитајте и...  Сара Мејс го прослави својот роденден на уникатен начин

Исто така откри дека понекогаш ѝ е тешко да го прифати фактот дека ја доживуваат како секс симбол, без оглед на тоа колку тешки и сериозни улоги глуми.

„Тоа е понекогаш тешко, затоа што сите очекуваат да бидам она на кое се навикнати да го гледаат. Тоа беше тешко и за Мерилин Монро. Снимаше значајни филмови, како „Bus Stop” од 1956 година и други филмови, но никогаш не успеа да се ослободи од сексепилот и сликата што другите ја имаа создадено за неа.“

profimedia

Поврзани вести

ФОТО: Хари и Меган ја воодушевија јавноста со новиот портрет – Еден детаљ на раката на славната војвотка го украде целото внимание!

Слободен печат

Сара Мејс го прослави својот роденден на уникатен начин

Слободен Печат

ФОТО: Бела боја од глава до пети – тренд кој сите жени го сакаат: Еве како се носи без грешка!

Слободен печат

ФОТО: Сите очи вперени во Кајли: Дали би се осмелиле да го облечете овој фустан?

Слободен Печат

Проветрувајте ги просториите за да го „растерате“ коронавирусот!

Слободен печат

Бекам повторно ја бакнува својата ќерка Харпер во уста: Обожавателите кренаа вистинска бура на Инстаграм

Слободен Печат

Остави Коментар