Шекеринска: Успехот со НАТО е нашиот ветар во грб за понатамошни успеси

Честитки за сите кои придонесоа денешниот интензивен ден да заврши како што доликува на една слободна и демократска земја- напиша Шекеринска.

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска на својот Фејсбук профил се пофали со изборот на новата техничка влада.

-Техничка Влада- затоа што ние ги почитуваме законите, затоа што ние ги исполнуваме договорите. Затоа што ние работиме за граѓаните. Успехот со НАТО е нашиот ветар во грб за понатамошни успеси. Честитки за сите кои придонесоа денешниот интензивен ден да заврши како што доликува на една слободна и демократска земја- напиша Шекеринска.

Прочитајте и...  Трамп од Рашмор со пораки на раскол и повик за културна војна против неистомислениците

Прочитај повеќе

Шекеринска од Дебар: Минималната плата ќе биде 20.000 денари

Слободен печат

Силјановска – Давкова: Нема самопочит, без почит кон предците, кон историјата, нема дрво без корен

Слободен печат

Мицкоски: Се пријавувам да бидам првиот кандидат за ветинг на македонската политичка сцена

Слободен печат

Спасовски: Народот ги виде Скопје 2014 во стиропор и ВМРО-ДПМНЕ во криминал и веќе избра сигурна иднина и пари кај граѓаните

Слободен печат

Вучиќ ја пофали Македонија дека чесно тестирала и се пофали дека Србија направила најмногу тестови во регионот

Слободен печат

Ахмети од Кичево: Македонија се гордее со Мајка Тереза, ќе се гордее и со премиерот Албанец

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Силен и пороен дожд поплави улици во Битола (ВИДЕО)

Слободен печат

Денес е најлошиот ден од почетокот на пандемијата во светот, новозаразени има преку 200 илјади

Слободен печат

Заев: Ги отворивме вратите кон ЕУ и НАТО, со обезбеден идентитет и со признат јазик

Слободен печат

Филипче: Ќе почнеме со изградба на Клинички центар, првиот блок ќе биде готов за четири години

Слободен печат

Силјановска покажа како се „денса“: Треска на саботната вечер (ВИДЕО)

Слободен печат

Најмалку 43 убиени во судири во Јужен Судан, украдени и десетици говеда

Слободен печат