Шекеринска со фамилијарна фотографија ја честиташе новата година

„Среќна 2020 година! Секој ден да наликува на денешниот: здравје, љубов и среќа!“, напиша министерката.

Премиерот Зоран Заев не е единствениот кој со семејна фотографија им честиташе Нова Година на граѓаните.

Вчера тоа го направи и вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска.

„Среќна 2020 година! Секој ден да наликува на денешниот: здравје, љубов и среќа!“, напиша министерката на својот фејсбук профил, објавувајќи го овој пост заедно со фотографија со нејзиниот сопруг Божидар Јанковски и ќерката Ада.

Видео на денот