Шекеринска: После години „чмаење“ пред вратите, конечно на своето заслужено место во најмоќниот сојуз - Слободен печат

Шекеринска: После години „чмаење“ пред вратите, конечно на своето заслужено место во најмоќниот сојуз

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска синоќа објави фотографија со премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил каде изјави дека вредело се што било направено, за државата конечно да го најде своето место во НАТО.

„Вредеше! Дадовме збор и донесовме резултат. #МКвоНАТО
Денес, секој наш Македонец, Албанец, Турчин, Ром, Србин, Влав, Бошњак… имаше чувство дека победил, дека успеал, дека има причина да биде горд. После години “чмаење” пред вратите, денес бевме свои на своето заслужено место во најмоќниот сојуз. #ЕденЗаСите #СитеЗаЕден
Овој наш успех не беше лесен ниту извесен. Најлесно беше да се биде песимист и да се жали над нашата судбина. Но, решивме поинаку – да бидеме амбициозни, ама и да се бориме и да сработиме. Резултатот покажа дека сме биле во право.
Тепањето, малтретирањето… лагите, пропагандата против сите нас со државни пари… постојаното оцрнување, па и крвта на 27 април… сето тоа денес избледе. Вредеше и тоа да се истрпи, и тоа да се преживее – за да денес можеме да кажеме дека напишавме историја!“, напиша Шекеринска.

Вредеше! Дадовме збор и донесовме резултат. #МКвоНАТОДенес, секој наш Македонец, Албанец, Турчин, Ром, Србин, Влав,…

Publiée par Radmila Sekerinska sur Mercredi 4 décembre 2019

Прочитајте и...  Корзото во Ѓорче Петров ќе биде готово во март

Прочитај повеќе

Белата куќа: Книгата на Болтон содржи многу доверливи информации и во таа форма не смее да се објави

Слободен печат

Меѓугенерациска дружба во новиот пензионерски дом во Нерези

Слободен печат

Стаменковска-Стојковски побара оставка од директорката на Централен регистар

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ до 10 март ќе ги објави кандидатските листи за изборите

Слободен печат

Мицкоски: Се знае кој е главниот организатор, инспиратор, сценарист на целиот случај „Рекет“

Слободен печат

Сведочења на евакуираните Срби од Кина: Вухан навистина е град на духови, во Шангај ситуацијата не е толку драстична

Слободен печат

Остави Коментар

20 − тринаесет =

Прочитај повеќе

Сведочења на евакуираните Срби од Кина: Вухан навистина е град на духови, во Шангај ситуацијата не е толку драстична

Слободен печат

Спасовски-Сасоли: Успешните реформи и новата методологија се важни чекори кон отпочнување на преговори за членство во ЕУ

Слободен печат

За седум дена истекува Јавниот повик за финансиска поддршка за Центрите за развој на планинските региони

Слободен печат

Се моли правдата да се расони!

Сашо Орданоски

Заев: Со донесувањето на законот за ЈО покажавме дека државата ни е пред сѐ

Слободен печат

Мета е подготвен на секакво сценарио: „Никој не може да ме разреши пред да ми заврши мандатот“

МИА Агенција