„Шехерезад“ бремена во четвртата деценија: „Величествениот“ ќе стане татко по трет пат

Турската актерка Бергузар Корел, која ја засакавме од турската серија „Илјада и една ноќ“, во главната улога на Шехерезад, го чека своето трето дете со сопругот, актерот Халит Ергенч кој го глумеше линкот на Онур Аксал во истата серија. Медиумите долго време шпекулираа дека нивниот брак е во криза, но со оваа прекрасна вест парот … Продолжи со читање „Шехерезад“ бремена во четвртата деценија: „Величествениот“ ќе стане татко по трет пат