Шефот го организирал грабежот на казиното во Дебар – Слободен печат
Хроника

Шефот го организирал грабежот на казиното во Дебар

За грабежот МВР ги сомничи З.Ф.(49) од дебарското село Коњаре и Н.Т.(45) од Дебар.

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „разбојништво”, полициската станица од општа надлежност-Дебар, во соработка со единицата за имотен и насилен криминалитет при Министерството за внатрешни работи, поднесе кривична пријава против З.Ф.(49) од дебарското село Коњаре и Н.Т.(45) од Дебар.

– На двете лица одредена им е мерка притвор во траење од 30 дена. Пријавените, казненото дело го сториле на 15 април оваа година околу 5 часот во казино „Стар”, лоцирано на улицата „8 септември”, во Дебар, кога, Н.Т. кој бил вработен и управител на казиното, со својот автомобил го донел З.Ф. пред објектот – изјави Стефан Димоски, портпрол на Сектоорт за внатрешн работ Охрд.

Според истрагата, З.Ф. влегол во казиното и со закана со пиштол одзел 500.000 денар. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close