Шеесет илјади полицајци ќе го чуваат Париз денес

Француската Влада мобилизира 60 илјади полицајци поради новите протести на движењето „Жолти елеци“ кои се најавени за денес.

Од полиција најавија дека нема да бидат дозволени протести во близина на катедралата Нотр Дам и на познатата авенија Шанзелизе.

„Жолтите елеци“ порачаа дека несогласување со претседателот Емануел Макрон не е поврзано со тагата на Франција поради пожарот кој ја оштети познатата катедрала Нотр Дам.

Демонстрантите до сега протестираа мирно, со исклучок на неколку протести кои го претворија Париз во воена зона.

Прочитајте и...  Инцидент во Австралија: Полицаец нападна тинејџер (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Усвоен Протоколот за превентивни мерки за сите работни места

Слободен печат

Спасовски: Неработење и саботирање од министерот за внатрешни работи е причина за зголемениот број на заразени

Слободен печат

Словенија поради мигрантите распореди 1.000 полицајци на границата со Хрватска

Слободен печат

Дом за стари лица „Руски”: Ниту една од трите позитивни вработени немала никаков контакт со штитениците во домот

Слободен печат

Хаос во САД: Повредени пет полицајци, нападната полициска станица, нереди насекаде (ВИДЕО)

Полицијата „ги чешла“ угостителските објекти во Охрид, Струга, Дебар и Кичево 

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Русковска: Не бев на завршните зборови затоа што имам еден куп заостаната работа како шеф

Слободен печат

ГПЦ донираше специјална опрема за грчката војска на границата со Турција кај Еврос

МИА Агенција

Јанева: Грубо сум изманипулирана од Камчев и неговата сопруга

Слободен печат

Бајден: Трамп ја користи американската војска против Американците

Слободен печат

Костадинов: Може да се случи да немаме избори ни во редовниот термин во декември

Слободен печат

Бочварски: Сите текстилни работнички кои се тестирани задолжително треба да останат дома

Слободен печат