-4 C
Скопје

Шарли Ебдо со нова шокантна карикатура: Ердоган во долна облека и гол задник на жена со хиџаб

Иако во изминативе денови има сериозно засилени тензии меѓу францускиот претседател Емануел Макрон и турскиот лидер Реџеп Таип Ердоган, францускиот сатиричен весник „Шарли Ебдо“ објави нова насловна страница со карикатура на турскиот лидер.

ВИДЕО: На згради во француските градови се прикажуваа карикатури од Мухамед од „Шарли Ебдо“

Весникот, кој е познат во целиот свет по своите провокативни карикатури, во најновата насловна страница го исмева Ердоган.

– Ердоган: Приватно, тој е многу смешен – стои на насловната страница со цртеж на Ердоган кој седи во фотелја во долна облека и го крева фустанот на жена облечена во хиџаб.

Не се смируваат односите меѓу Анкара и Париз, откако Ердоган повика на бојкот на француските производи

Политико: Нападите на Ердоган на Западот можат да му се вратат како бумеранг

Прочитајте и...  Маричиќ: До крај да бидеме оптимисти за отворање на преговорите со ЕУ

Поврзани вести

🔴 СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Денешниот Утрински брифинг од 7.30 до 10.30 е во тек!

СП.

Виц на денот: Ковид-19

Слободен печат

На денешен ден – 2 декември

Слободен печат

Денеска се слават двајца големи светци, едниот маченик другиот пророк

Слободен печат

Убил рецепционер заради Гучи ранец, го чека доживотен затвор

И.И.

ВИДЕО+ФОТО: Напаѓачот кој усмрти пет лица во Германија бил пијан и се лекувал од ментална болест

Слободен печат

Остави Коментар