Шампионска порака од Ливерпул до Јунајтед (ВИДЕО) – Слободен печат
СпортФудбал

Шампионска порака од Ливерпул до Јунајтед (ВИДЕО)

Фудбалерите и навивачите на Манчестер јунајтед на првиот тренинг во Австралија доживеаја непријатно изненадување.

Фудбалерите на Манчестер јунајтед само што истрчаа на отворениот тренинг во Перт, Австралија пред дури 12.000 навивачи, доживеаја непријатно изненадување во режија од  навивачите на најголемиот ривал, Ливерпул.

Имено, само што започна тренингот, над теренот прелета авион кој влечеше напис “Ливерпул – шесткратен шампион на Европа“.
Нормално ова е дело на навивачите на Ливерпул од Австрлија кои не пропуштија да го пецнат најголемиот ривал.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close