Шампионката на Ролан Гарос го победи ракот

Шампионката на Ролан Гарос од 2010 година откри дека успеала да излезе како победник со тешката болест. Скијавоне најубавата вест во нејзиниот живот ја сподели на својот профил на Твитер.

„По седум или осум месеци молк на социјалните мрежи морам да споделам што ми се случи. Ми беше дијагностициран рак, одев на хемотерапија и ова беше тешка борба која успеав да ја добијам. Сега повторно дишам и подготвена сум за акција“, порача Скијавоне

Прочитај повеќе

Сајмон Кауел закрепнува по шестчасовната операција на ’рбетот: Огромна среќа го спасила од траен инвалидитет

Слободен печат

Лизгање на земјиште во Индија однесе 42 животи: Монсунските дождови го попречуваат трагањето по дваесетина исчезнати (ВИДЕО)

Слободен печат

Емина Јаховиќ и бившиот сопруг заедно го прославија роденденот на нивниот син: Пејачката сподели дел од атмосферата (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Албанскиот туризам е пред колапс

Миа

Макрон: Потребна е меѓународна истрага за експлозијата во Бејрут

Слободен печат

Брнабиќ: Намален притисокот врз здравствениот систем, но не е време за опуштање

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во моментов нема спасоносна вакцина против коронавирусот, тврди СЗО

Слободен печат

ИНТЕРВЈУ Д-р Ирина Сотирова Бухова: Старските домови и понатаму треба да се „мета“ на посебно внимание

Разговараше Мирослава Бурнс

ВМРО-ДПМНЕ со решение во 10 точки за образовниот процес од септември

Слободен печат

Решете го овој тест и дознајте колку сте навистина стари

Слободен печат

На овие хороскопски знаци во август сè ќе им оди од рака

Теодора Циклевска

Ангеловска на ФБ: Ковид 19 го забрзува растот на е-трговијата, продолжува борбата со сивата економија

Слободен печат