Севернокорејската армија уби и запали јужнокорејски службеник, Ким се извини за инцидентот

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изјави дека му е многу жал за инцидентот во кој севернокорејската армија уби и запали јужнокорејски службеник, објави јужнокорејското претседателство. Британските медиуми наведуваат дека Северна Кореја во писмото признава дека војниците го запалиле бродот во кој бил службеникот, откако неговото тело исчезнало, и дека лидерот Ким … Продолжи со читање Севернокорејската армија уби и запали јужнокорејски службеник, Ким се извини за инцидентот