Северна Кореја: Не планираме нов самит со САД, Сеул шири гласини

Северна Кореја денеска соопшти дека нема намера да седне на преговарачката маса со САД и ја повика Јужна Кореја „да престане да се меша во туѓи работи”.

Генералниот директор за американски работи во Министерството за надворешни работи на Северна Кореја, Квон Јонг Гун во соопштение кое го објави државната агенција КЦНА, , ја критикуваше Јужна Кореја за ширење „ненавремени гласини” за новиот самит на лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг Ун и американскиот претседател Доналд Трамп.

Прочитајте и...  СТРАОТНИ СНИМКИ ОД БЕЈРУТ, небото се затемни, луѓето преплашени: Најмалку 30 загинати и повеќе од 500 повредени (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Грција испраќа спасувачки тим во Бејрут

Слободен печат

Кина со остар протест до САД заради најавената посета на американски министер на Тајван

Слободен печат

Нападнат Беким Асани: Планирам да купам пиштол, не може кој како ќе стигне да ме тепа!

Мирослава Бурнс

Вучиќ ќе избира меѓу четворица кандидати за нов српски премиер

Слободен печат

Ново промотивно видео кое ја претставува Македонија како врвна дестинација (ВИДЕО)

Слободен печат

Во исчекување на протоколите, МОН објави прирачник за чистење на училиштата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Од почетокот на кризата околу 20.000 луѓе загубиле работа: Работодавачи делат откази и на хронично болни лица

Се урна понтонски мост при воена вежба во Русија, повредени 18 лица

Слободен печат

Цивил со осуда против насилството и делата од омраза

Слободен печат

Едно лице обвинето за недозволено поседување оружје и муниција во Скопје

Слободен печат

„Букинг“ отпушта 4.000 вработени

Слободен печат

СДСМ и понуди на ДПА да биде дел од владината коалиција

Слободен печат