Северина објави ново видео: Погледнете што ја трогна пејачката! (ВИДЕО)

Пет дена пројдоа од нејзиниот концерт во сплитската Спаладиум Арена, но на Северина се уште не и спласнале емоциите од тој настап со кој ја отвори својата турнеја која продолжува овој викенд во Белград.

„Сум имала многу прекрасни концерти, но оваа песна и Сплит… Ова е најубавата глетка која некогаш сум ја видела на концерт. Ви благодарам…“, напиша покрај снимката од концертот на која целата Спаладиум Аренана на глас со неа ја пее нејзината најнова песна „Rođeno moje”, која му ја посвети на својот син Александар.

„Ова е голема и прекрасна песна во која може секој да се пронајде, секој родител, секој човек… Кога Милош ми ја испрати, во мене се излеа ерупција од емоции и веднаш отидов да ја снимам. Пораката на песната е безусловна љубов“, изјави претходно Северина.

Песната ја напиша долгогодишниот композитор Милош Рогановиќ.

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат