-2.4 C
Скопје

Северина е тажна што за Велигден ќе биде без синчето: За него обоив јајца (ВИДЕО)

Хрватската пејачка Северина деновите ги поминува во Белград во семејната вила на нејзиниот сопруг, а таму ќе го прослави и Велигден.

Пејачката покажа како ги фарба јајцата, но се пожали дека ова е нејзин прв Велигден без нејзиниот син Александар.

Северина и нејиниот син Александар

„Се ближи најубавиот празник, Велигден. Кога бев мала одев со мајка ми во црква, а пред тоа со нејзе ги боев јајцата и и помагав. Оваа година не сум со син ми, но за него обоив јајца кои ќе ги украсам. Ќе ги ставам во топла вода и на нив ќе ставам нешто супер, ќе направам зајче. Тој многу ќе се радува“, рече Северина.

View this post on Instagram

Večeras u 20:30h očekuje vas četvrto izdanje SeVeTeVe, ozbiljna emisija u neozbiljnoj kućnoj radinosti. Selimo se na YouTube jer smo pripremili posebnu preduskršnju čaroliju. Dakle, tko zaboravi, u 20:30h vas s Instagram live-a vodim na YouTube. Osim što sam već sve pripremila za naš Uskrs, prvi bez 'rođeno moje', bila sam i puno vridna, spremala se, pivala, a imam i ekskluzive. Večeras mi u pjesmi i zabavi pomažu @goran_karan_official, @giuliano_djanic, @danijelamartinovicofficial, @mirella.meic, @zorica.bucic, Tedi Spalato, Stefan Kokoškov, @lalana, Nele Karajlić, @dragankojickeba, Miloš Marić, @yesiloveguitar… Vjerojatno ste skontali, pa ću još samo šapnuti da imamo i posebno kućno uskršnje izdanje splitske 'Štorije'. Pssst…. Tu je i moj band – @alenkamilano, @ivan.pesut, Damir Šomen, @marionovakovic5, @dariomihic, @kopeckimario… Posebna zahvala @bojan.dragojevic i @ivan.pesut #STAYTUNED #seveteve #live #youtube #volimstosevolimo #ljubavseljubavljuvraca #severina

A post shared by Severina (@severina) on

Прочитајте и...  Во Сахара падна снег! Спектакуларни фотографии од снежните дини

Поврзани вести

ФОТО: Северина го поддржа Бајден, но во костим за капење со американското знаме!

Слободен печат

Кога ви се јаде еден час пред полноќ: Мафини за брзо и здраво заситување

Слободен печат

Хороскопски знаци на кои ќе им се насмевне љубовта во месец февруари

Слободен Печат

ФОТО | Фотографија полна љубов: Мајкл Даглас во прегратка со својот едномесечен внук

Слободен печат

ФОТО: Меланија Трамп со стил ја напушти Белата куќа

Слободен печат

Мајли Сајрус: Користам секс играчки за дизајн на ентериерот

Слободен печат

Остави Коментар