СЕРИЈА ЕКСПЛОЗИИ ВО КАЛИФОРНИЈА Посетителите виделе „огнени топки“ во воздух“ (ВИДЕО)

Четири лица се повредени синоќа околу 20 часот после серија на експлозии во Ханингтон бич, во Калифорнија на фестивал на Октоберфест.

Експлозијата, пренесуваат американските медиуми ја предизвикал проблем во електричната инсталација. Сведоците навеле дека се виделе барем три „огнени топки“ во воздухот за само една минута.

Несреќата се случила во еден автентичен германски ресторан додека траела забавата за гостите пренесува телевизијата АБЦ7.

На фестивалот имало стотина гости кои биле евакуирани, а полесно се повредени двајца пожарникари и исто толку гости.

Видео на денот