Серија А: Пандев стрелец, Несторовски асистент во македонската пресметка (ВИДЕО)

Во рамките од 11. коло во најсилното италијанско првенство Џенова загуби од Удинезе со 1:3 во македонската пресметка меѓу Пандев и Несторовски.

Пандев за Џенова повторно беше стартер, а по додавањето на Куаме му донесе водство на домаќиноте во 22. минута за 1:0.

Во 32. минута следуваше израмнувањето, Несторовски асистираше до Де Пол кој реализираше еден фантастичен погодок.

Тимот од Удине го комплетираше пресвртот благодарение на головите на Сема и Ласања. Во другите две средби Верона славеше над Бреша (2:1), а ремизираа екипите на Лече и Сасуоло (2:2).

Прочитајте и...  Гасол на својот 40. роденден се дружеше со ќерките на Коби

Прочитај повеќе

Трката за титулата сè уште е отворена: Јувентус не го искористи подарокот од Лацио (ВИДЕО)

Слободен печат

Варди го спаси Лестер од пораз

Слободен печат

Кристијано Роналдо мисли на сè: Има и личен тренер за спиење

Слободен печат

Шоу на Конте по поразот од Болоња, еден час им се дерел на своите фудбалери

Слободен печат

Наполи ја намали сумата која ја бара за Кулибали

Слободен печат

Стативата и Зума го спасија Челси (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ростов го презентира најдоброто од Тошевски (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонското чудо од дете Тошевски направи милионски трансфер во Ростов

Слободен печат

Надал останува во Европа, не игра на УС Опен?!

Слободен печат

Скандалот не стивнува: Пеналот против Реал Мадрид не е досуден поради лош превод на правилата

Слободен печат

Сантос сакаше преку суд да и лапне 61 милион евра на Барселона, ама…

Слободен печат

Му здосади во пензија, Алонсо се враќа во Формула 1

Слободен печат