4 C
Скопје

Серија А: Несторовски ја „грееше“ клупата, Удинезе никако да победи!

Денеска во заостанат натпревар од 10 коло во најсилното италијанско првенство екипата на Удинезе на домашен терен ремизираше 1:1 против Аталанта.

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски беше на клупата за резерви во тимот од Удине, но не доби минутажа.

Уште во првата минута поведе домаќинот со голот на Перејра, а непосредно пред паузата се случи израмнувањето (Муриел, 44`).

Удинезе во Серија А подолг период не знае за победа, односно веќе осум меча по ред во Серија А. Последен пат триумфираше на 12 декември лани на гостувањето кај Торино (2:3).

На табелата играчите на тренерот Готи се наоѓаат на 15 позиција со 17 бодови, само четири повеќе од Торино кој е во опасната зона за испаѓање од Серија А. Аталанта е на шестото место со 33 бодови, 10 помалку од водечкиот Милан.

Прочитајте и...  Интер ќе остане без легендарниот спонзор после 27 години

Поврзани вести

ВИДЕО: Кој може да го запре Сити, „граѓаните“ сè поблиску до светскиот рекорд!

Слободен печат

ВИДЕО: „Старата дама“ ја продолжи шампионската трка со миланските ривали!

Слободен печат

Лига Европа: Еурофарм Пелистер во осминафиналето против Магдебург

Слободен печат

Де Лаурентис бара да се одложи дербито меѓу Јуве и Наполи!

Слободен печат

Дупјачанец: Жалам што не победивме, заморот во овој момент е оправдан!

Слободен печат

Лига Европа: Металург во последните секунди до реми со Адемар Леон!

Слободен печат

Остави Коментар