СЕРИЈА А: Милан во победничка атмосфера пред ДЕРБИТО со Интер! (ВИДЕО)

Вечерва во рамките од третото коло во најсилното италијанско фудбалско првенство, екипата на Милан ја оправда фаворитската улога славејќи на гостувањето кај Верона (0:1).

Проблеми за домаќините уште во првото полувреме, бидејќи Степински во 21 минута поради прекршок, односно невнимателно удирање со ногата во лицето на Мусачио го напушти теренот.

Тоа го искористија гостите во 68 минута, дојдоа до трите бода од пенал кој го реализираше Кшиштоф Пјонтек, а претходно со рака во казнетиот простор играше германскиот интернационалец Гунтер.

Во самиот финиш од средбата и кај „росонерите“ имаше исклучен фудбалер, Калабриа поради неспортски потег нешто слично како Степински мораше предвреме да оди кон соблекувалните. Милан во следното коло ќе игра против градскиот ривал Интер на 21 септември на „Сан Сиро“.

Прочитајте и...  Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Рома со 4:2 на својот „Олимпико“ триумфираше над Сасуоло, а претходно Болоња имаше еден неверојатен пресврт на гостувањето против Парма.

Прочитај повеќе

Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

11 − четири =

Прочитај повеќе

„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Слободен печат

Федерер откри што ќе прави во пензија

Слободен печат

Поранешните вардарци на цена, Србија за прв пат во историјата ќе добие селектор-странец

Слободен печат

Шпанската полиција која уапси екс фудбалер на Реал Мадрид открива во која лига има највеќе местенки

Слободен печат

„Покерот“ на Меси ги смири навивачите на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Порто со фуриозно второ полувреме го реши Вардар

Слободен печат