Серија А: Милан не може и против Лече! (ВИДЕО)

Во денешниот последен натпревар во Серија А, Милан и Лече одиграа нерешено 2:2. Поведе Милан преку Хакан Чалханоглу во 20. минурта и тој резултат го имаше сè до 62. минута.

Бабакар тогаш промаши пенал, но одбиената топка дојде до него и ја испрати во мрежата за израмнување.

Кшиштоф Пјонтек во 81. минута беше прецизен за ново водство на домаќинот, но Милан без два бода остана во втората минута од судиското надополнување кога за конечни 2:2 погоди Калдерони.

Милан сега на 12. место на табелата има 10 бодови, а Лече со седум се наоѓа на 15. позиција.

Од денешната програма Интер во дуел со седум гола на гости го совлада Сасуоло, а Парма со 5:1 го декласираше тимот на Џенова.

Прочитајте и...  Белград на нозе: Кошаркарот кој си замина од Партизан потпиша за Црвена звезда

Прочитај повеќе

Многу играат за пари, Новак и Рафа играат за грен слем титули

Слободен печат

Јунајтед слави, Конте го договори најголемото промашување

Слободен печат

Шокантната одлука на Меси предизвика бура, дали е време за преселба во Премиер лигата?!

Слободен печат

Ѓоковиќ доби неверојатен портрет на терен во Белград и им се обрати на колегите за УС Опен

Слободен печат

Гомез го напушти Манчестер јунајтед

Слободен печат

Зидан: Се надевам дека Меси ќе остане во Барса

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ништо ново во Ф1: И натаму доминира Хамилтон!

Слободен печат

Мурињо: Фудбалот оди во погрешна насока

Слободен печат

Таткото на Хабиб Нурмагомедов почина од коронавирус

Слободен печат

Ново засилување во Ливерпул доаѓа од Баерн!?

Слободен печат

Со Вардар ја освои Европа, Парондо номиниран за тренер на годината

Слободен печат

Затворен тренинг центарот на Клиперси поради коронавирус

Слободен печат