Серија А: Каков „проектил“ на Наинголан, триумф на Несторовски! (ВИДЕО) - Слободен печат

Серија А: Каков „проектил“ на Наинголан, триумф на Несторовски! (ВИДЕО)

Удинезе во својот осми натпревар оваа сезона во најсилното италијанско фудбалско првенство минимално со 1:0 славеше против екипата на Торино.

Единствениот гол за домаќините беше дело на јапонскиот интернационалец Окака после асистенцијата на Мандрагора.

На другите две средби Сампдорија без голови ремизираше против Рома, а Каљари со головите на Наинголан во деветтата и Фараго во 67 минута триумфираше над Спал.

Македонскиот интернационалец Илија Несторовски за Удинезе влезе во игра од 85 минута како замена за Кевин Ласања.

Претходно објавивме дека на стартот од неделната програма Интер во меч исполнет со седум голови на гостински терен го совлада Сасуоло.