Серија А: Каков „проектил“ на Наинголан, триумф на Несторовски! (ВИДЕО)

Удинезе во својот осми натпревар оваа сезона во најсилното италијанско фудбалско првенство минимално со 1:0 славеше против екипата на Торино.

Единствениот гол за домаќините беше дело на јапонскиот интернационалец Окака после асистенцијата на Мандрагора.

На другите две средби Сампдорија без голови ремизираше против Рома, а Каљари со головите на Наинголан во деветтата и Фараго во 67 минута триумфираше над Спал.

https://twitter.com/FootbaII_HQ/status/1185909848371879939

Македонскиот интернационалец Илија Несторовски за Удинезе влезе во игра од 85 минута како замена за Кевин Ласања.

Претходно објавивме дека на стартот од неделната програма Интер во меч исполнет со седум голови на гостински терен го совлада Сасуоло.

Серија А, 8. коло

Недела –

Сасуоло-Интер 3:4
Каљари-Спал 2:0
Сампдорија-Рома 0:0
Удинезе-Торино 1:0

Прочитајте и...  Хамилтон најдобар на Штаерска, дебакл на Ферари! (ВИДЕО)

18.00 часот
Парма-Џенова

20.45 часот
Милан-Лече

Табела: Јувентус 22 бодови, Интер 21, Аталанта 17, Наполи 16, Каљари 14, Рома 13…

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ неочекувано слета во Сараево, ќе ги посети познатите босански пирамиди

Слободен печат

Американците прво го плукаа Ѓоковиќ, а сега кукаат за него откако е загрозен УС Опен

Слободен печат

Убиен братот на фудбалер на Тотенхем

Слободен печат

Поништена суспензијата: Манчестер сити ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

ТУРЦИЈА: Претседател на фудбалски клуб изнајми кран за да гледа натпревар (ФОТО)

Слободен печат

Златан откри како дојде во Милан: Сопругата мислеше дека е луд

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Радосна вест за навивачите на Ливерпул, Клоп останува на клупата уште четири години

Слободен печат

Мурињо: Не ја сакам Лигата на Европа, но два пати ја освоив

Слободен печат

Конте ги налути челниците на Интер кои размислуваат за негова смена, наследникот би ги чинел 150 милиони евра

Слободен печат

Дембеле го одби Манчестер јунајтед

Слободен печат

Милан не може без драма, на крајот само бод за Елмас и Наполи! (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев со истиот учинок од 2009 година кога играше за Лацио

Слободен печат