Серија А: „Гранде“ Пандев повторно на мегдан со Јувентус! (ВИДЕО)

Денеска на програмата се првите два натпревари од 29 коло во најсилното италијанско првенство.
На стадионот Луиџи Ферарис“ силите ќе ги одмерат Џенова и Јувентус (21.45 часот), дуел важен и за двете екипи. За „Старата дама“ бодовите се важни за да го одржува врвот во генералниот пласман на патот кон титулата.

Моментно играчите на Маурицио Сари имаат 69 бодови, четири повеќе од второпласираниот Лацио кој од 19.30 часот му гостува на Торино.

Џенова која и натаму нема триумф од враќањето на терените, ќе брка позитивен резултат во борбата за опстанок.

Засега е на „безбедното“ 16 место со 26 бодови, колку што има и Сампдорија, само еден бод повеќе од Лече кој е во опасната зона за испаѓање на 18 позиција.

Прочитајте и...  Потврдена доживотната суспензија на Карим поради сексуална злоупотреба на фудбалерки!

Нова пресметка за македонскиот репрезентативец Горан Пандев против Јувентус. Во минатото нашиот напаѓач веќе се запишувал во листата на стрелците против „Старата дама“:


Прочитај повеќе

Давид Алаба е џекпотот на Барселона

Слободен печат

Најдобрите тенисерки не сакаат да играат на УС Опен

Слободен печат

Навистина им е досадно во карантин, НБА ѕвездите почнаа да се „кодошат“ едни со други

Слободен печат

Гвардиола бара извинување од Мурињо и Клоп

Слободен печат

Ферари ќе го менува Биното

Слободен печат

Адријано мртов пијан се шета низ улиците на Рио (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Жиру за три важни бода на Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонецот блеска за Џенова: Пандев во тимот на колото во Серија А! (ФОТО)

Слободен печат

Роналдо во обид да го надмине рекордот на Шевченко

Слободен печат

Барса го промовираше дресот за сезоната 2020/21! (ФОТО)

Слободен печат

Потврдена доживотната суспензија на Карим поради сексуална злоупотреба на фудбалерки!

Слободен печат

На денешен ден Ѓоковиќ по петти пат го освои „Вимблдон“! (ВИДЕО)

Слободен печат