20 C
Скопје

Сергеј Ќетковиќ скршен од болка: Наместо да го прослави роденденот, тој ја погреба својата мајка

Пејачот Сергеј Ќетковиќ кој пред неколку дена наполни 45 години поминува низ, веројатно, најтешкиот период во животот.

Мајката на познатиот пејач починала од последиците на коронавирусот, пред два дена, во Подгорица, Црна Гора.

Таткото на Сергеј, исто така, е хоспитализиран поради зараза со ковид-19.

Сергеј ја погребал својата мајка на 8 март, токму на неговиот роденден, а неговата сопруга Кристина не можела да биде покрај него, со оглед на тоа што, како што пишуват локалните медиуми, и таа наводно е позитивна на коронавирусот.

Познатиот пејач одбил да ги коментира тажните вести. „Немам никакви изјави, не сум подготвен за каква било изјава“, изјавил тој, пренесуваат српските медиуми.

Поврзани вести

ВИДЕО: Кортни Кокс ја исфрлила водителката од дома бидејќи била лоша цимерка

Слободен печат

ФОТО | Јелена Карлеуша ги замолчи оние кои не веруваат дека се вакцинирала: Јецо, те почитувам, но иглата никаде не ја гледам – Затоа што си слепа!

Слободен печат

Кралицата Елизабета никогаш не открива што сака најмногу да јаде: Има една многу добра причина за тоа!

Слободен печат

ВИДЕО | Новиот хит на „Coldplay“ прв го слушна астронаутот Томас Пескет: Концерт за една личност

Милена Ри

ФОТО | Верна на својот стил: Брижит Макрон во палто кое одлично им прилега на русокосите!

Слободен печат

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Слободен Печат

Остави Коментар