Серена Вилијамс отворено за бракот: Сосема сме спротивни, ама мислам дека се надополнуваме

Тенисерката Серена Вилијамс (38) во интервју за американски медиуми изјави дека не и е лесно во бракот со коосновачот на интернет-страницата Редит, бидејќи таа е спортистка, а Алексис е бизнисмен и дека се сосема спротивни.

Серена откри дека кога била во врска, не знаела дека нејзиниот сегашен сопруг има дете од претходниот брак.

„Бевме шест месеци заедно и не знаев многу за него. Пребарував на Google и открив дека има дете. Бев шокирана“, признава Серена.

Се венчале во 2017 година, а два месеца претходно ја добиле ќеркичката Алексис Олимпиа, која сега има две години.

Во едно интервју за американски медиум, тенисерката откри дека не и е лесно во бракот со коосновачот на интернет-страницата Редит.

Прочитајте и...  Маргот Роби е една од најубавите актерки во Холивуд која никогаш не престанува да изненадува: Модни комбинации кои го оттргнаа вниманиете дури и од нејзиното прекрасно лице! (ФОТО)

„Јас сум спортистка, а тој бизнисмен. Јас сум Афроамериканка, тој е белец. Сосема сме спротивни, ама мислам дека се надополнуваме. Напорната работа ни помага да се разбираме на различни начини“, вели Серена.

Додава и дека не мислела дека ќе се омажи со маж кој има „друга боја на кожата“.

„Никогаш претходно не би рекла дека ќе се омажам со белец, но тоа покажува дека љубовта навистина нема боја ни предрасуди. Едноставно, љубовта е таква“.

Прочитај повеќе

Убавата актерка беше во врска со 16 години постариот колега, а сега го има популарниот Бали бег

Слободен печат

Поради нејзиниот изглед на жива барбика, денес никој не сака да ја вработи! (ФОТО)

Слободен Печат

Брзи чоколадни колачиња

Слободен печат

Криси Тиген на Твитер ја обвинуваат за педофилија поврзана со кругот на Епстајн: Блокирав милион луѓе!

Слободен Печат

Маргот Роби е една од најубавите актерки во Холивуд која никогаш не престанува да изненадува: Модни комбинации кои го оттргнаа вниманиете дури и од нејзиното прекрасно лице! (ФОТО)

Слободен Печат

Едноставна вежба за дишење „4-7-8“ ја ублажува анксиозноста

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Излекуваните од ковид-19 со недели тешко дишат, долго спијат…

Слободен печат

Актерката Нина Добрев се облече во бикини и ја покажа својата витка фугура во карантин! (ФОТО)

Слободен Печат

Д-р Фанка Гилевска, специјалист офталмолог: Професионалниот раст доаѓа преку истражување и многу работа

Јасмина Кантарџиева Димков

Шестгодишно момче ја спасило својата сестра од бесно куче и се здобило со сериозни повреди: Ти си новиот херој на „Одмазниците“! (ФОТО)

Слободен Печат

Ако користите некои од овие лекови, не излегувајте на сонце!

Слободен печат

Анџелина Џоли во фустанот кој е хит летово и секоја жена ја прави да изгледа како божица! (ФОТО)

Слободен Печат